Destek Talep

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı
Destek Talep Formu​

Bilgilendirme

Cinsel sağlık ve üreme sağlığı destek talep formu, depremden etkilenen gençlerin deprem sonrası cinsel sağlık ve üreme sağlığı (CSÜS) konularında doğru ve güvenilir bilgiye ve hizmetlere erişmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. 

Eğer deprem bölgelerinde yaşayan ve/veya depremden etkilenen bir gençsen ve cinsel sağlık ve üreme sağlığı konusunda ihtiyaçların veya soruların varsa aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsin. 

Bu destek kapsamında; başta bilgilendirme olmak üzere cinsel sağlık ve üreme sağlığı bağlamında hizmetlere yönlendirme yapılmaktadır. Ancak Türkiye’nin her bölgesine yönelik fiziksel  yönlendirme yapamayabileceğimizi belirtmek isteriz.

Destek taleplerine dönüş yapma süresi yaklaşık olarak en az 2 hafta sürebilmektedir. Bu nedenle vereceğimiz yanıtların, acil bir yönlendirme olamayacağını belirtmek isteriz. Acil destek mekanizmalarını buradan inceleyebilirsin.

Üzülerek bu form üzerinden şu an için sadece Türkçe destek verebileceğimizi, bu nedenle başka dillerde olan talepleri karşılayamayacağımızı belirtmek isteriz. Arapça destek ve erişebileceğin diğer hizmetler konusunda bilgiye, derneğimizin Genç Mültecileri Destekleme Programı’na bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsin.

Bu destek kapsamında neler sağlayabiliriz?

  1. Cinsel sağlık ve üreme sağlığı ve cinsel haklar konusunda güvenilir, bilimsel veriye dayalı ve güncel bilgilendirme
  2. Duruma ve ihtiyaca yönelik olarak sağlık hizmetine, sosyal hizmetlere, psikososyal destek hizmetlerine ve  uzmanlık gerektiren diğer cinsel sağlık hizmetlerine bölgesel ya da online olmak üzere yönlendirme
  3. Cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakları  ve hak ihlallerine yönelik hukuki desteğe yönlendirme
  4. Bazı cinsel sağlık ve üreme sağlığı materyalleri (ped, günlük ped, gebelik testi, kondom)

Destek Talep Formu

"*" gerekli alanları gösterir

Lütfen talebinizi açık ve net bir şekilde yazınız. Destek taleplerine verilen yanıtların yoğunluğa göre değişebileceğini belirtmek isteriz. Lütfen acil destek sunulmadığını göz önünde bulundurarak talebinizi yazınız.