Soru :

Alt dudak sarkması neden olur ve nasıl geçer çok özgüvenimi düşürüyor İnternetten hiçbir şey anlamadım yardım edin

Cevap :

Merhaba,

Vulva, cinsel organların dış kısmından oluşur. Büyük dudaklar, küçük dudaklar, klitoris ve vajina açıklığı bu kısımda yer alır. Vajina açıklığı vulvanın bir parçasıdır, ancak vajina, vulvadan farklı bir organdır. Vulvanın şekli, rengi, dudakların boyutları, şekilleri ve renkleri kişiden kişiye değişir. Küçük (iç) dudaklari bacaklar kapalıyken görünmeyen bir yapıda olabilirken bazı kişilerde dış dudaklardan daha geniş olduklarından dışarı taşabilirler. Bu oldukça olağan bir durumdur.

Tüm vulvalar benzersizdir – tıpkı ellerimiz, burnumuz ve gözlerimiz gibi. Vücudumuzun pek çok bölgesi gibi, vulvalar da birçok farklı şekil, boyut ve renkte olabilir. Bununla birlikte, popüler medyada genellikle yalnızca bir tür vulva şekli gösterilir. Dergilerde, ana akım pornolarda ve hatta biyoloji kitaplarında olsun, dünyanın her yerinde sürekli olarak “normal” olarak sunulan “mükemmel” vulvanın çarpıtılmış bir görüntüsüyle karşı karşıyayız. Bu, çoğu kişinin (bu ‘mükemmel’ vulvadan farklı görünen) ‘normal’ imaja uymadığına inanmasına neden olmaktadır. Ancak durum öyle değildir.

Dünyada bir çok kişi kendi vulvası ile bu veya benzeri endişeleri yaşamaktadır. Bu nedenle ana akımda yansıyanın tam tersine vulvaların çeşitli olduğunu göstermek için bir kaç site önerisinde bulunmak isteriz:

https://love-your-vulva.brook.org.uk/

https://www.all-vulvas-are-beautiful.com/ 

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp