Soru :

Cinsiyetin erkek. Hem anüsümde bir nesne var hem de masturbasyon yapıyorum. Ve bu çok zevk veriyor. Biraz araştırdım bu zevkin prostatla ilgili olduğunu gördüm. Bu bilgi doğru mudur? Ve bunun bir zararı var mıdır?

Cevap :

Merhaba,

Mastürbasyon genel anlamıyla, cinsel zevk için kişinin kendini uyarması anlamına gelir. Bedenini tanımanın ve cinsel olarak nelerden zevk aldığını anlamana yardımcı olabilir. Aynı zamanda mastürbasyon stresi azaltmak için iyi bir yöntem olabilmektedir. Mastürbasyon güvenli ve zevkli olmasının yanı sıra, partner/ler ile olan deneyimlerde nelerden zevk alacağını bilmene yardımcı olabilen bir yöntemdir. Bedenini ve seni cinsel olarak iyi hissettiren şeyleri tanımanın harika bir yolu olabilir. Aynı zamanda zihinsel ve duygusal sağlığın için de faydalı olabilir.

Mastürbasyon deneyimleri çeşitlidir ve herkes kendisine iyi hissettiren yöntemi zamanla keşfeder. Anal mastürbasyonda da mastürbasyon çeşitlerinden birisidir. Basitçe söylemek gerekirse, anal mastürbasyon, cinsel zevk amacıyla anüs, rektum veya prostatın herhangi bir şekilde kendi kendine uyarılmasıdır. Prostat sıvıyı üreten küçük bir kas bezidir. Meninin penisten itilmesine yardımcı olur. Ayrıca doğru şekilde dokunulduğunda çok iyi hissettirebilen sinir uçlarıyla çevrilidir. Doğal olarak bir nesne teması da prostata dokunabilmekte ve mastürbasyonu daha zevki bir hale dönüştürebilmektedir.

Anal mastürbasyon, parmakla olabileceği gibi herhangi bir nesne ile de olabilir. Burada önemli olan hijyenik olarak penetre edilen nesnelere dikkat etmek ve anüs yapısına zarar vermeyen ürünlerin kullanılmasıdır.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp