Soru :

İyi günler 2-2,5 senedir depresyon tanısıyla psikiyatri ilaçları kullanıyorum bu sürede 15 kiloya yakın aldım iktidar olamıyorum bu yüzden eczaneden bir ilaç aldım daha hiç kullanmadım faydası olur mu sizce Bir de erkeklerle ilişkim oldu ama bir kadınla hiç olmadım bir kadın cinsel partner nasıl bulabilirim

Cevap :

Merhaba,

Depresyon tedavisi için kullanılan ilaçların kişiler üzerinde farklı etkileri olabilmektedir. Kullanılan ilaçların etkilediği alanlardan birisi de cinsellik olabilmektedir. Eğer cinsellikle konusunda seni endişelendirecek durumlar deneyimliyorsan, bunu açık bir şekilde sağlık uzmanıyla paylaşman önemli olabilir. Çünkü, sağlık uzmanın alternatif tedavi seçenekleri veya doz ayarlamaları konusunda sana daha iyi yardımcı olabilir.

Kadın veya erkek cinsel partner bulma konusunda, herkesin tercihleri ve deneyimleri farklıdır olabilmektedir. İlişki kurmak için önemli olan, kendini rahat ve güvenli hissettiğin bir ortamda diğer insanlarla bağlantı kurmaktır. Sosyal çevreni genişletmek, etkinliklere katılmak veya online arkadaşlık platformlarını kullanmak gibi adımlar üzerine düşünebilirsin. 

İlişkiler ve cinsel sağlık konularında danışmanlık alabileceğin uzmanlar, cinsel terapistler ve psikologlar da bulunmaktadır. Bireysel olarak sana yardımcı olabilecek bir uzmana başvurman faydalı olabilir.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp