Soru :

Merhaba kolay gelsin ben yaklaşık 4 ay önce korunmasız oral ilişki yaşadım birkaç kezde kondomlu ilişki yaşadım ilskiden 20 gün sonra yaptırdım 20 günün ardından 3 ay sonra tekrar yaptırdım negatif sonuç aldım bı sonuç tan sonra tekrar korumalı ilişkim oldu tekrar test yaptırmalı mıyım Son olarak anal ilişki yaşadım oda hiç kimseyle görüşmüyor yinede kondom kullanıyorum tam girerken kondom yırtıldı hemen yıkadım ve alkolle temizledim ikinci kez taktım dewam ettim oda yirtilinca aynı şekil sonra hiç yapmadım

Cevap :

Merhaba,

Bahsettiğin süre sonrasında yaptırmış olduğun testlerin sonuçlarına güvenebilirsin. Genellikle korunmasız cinsel ilişki sonrasında 21. gün ve özellikle 3. ay testleri güvenilir sonuç vermektedir. Dilersen HIV ve AIDS konusunda daha detaylı bilgi için ilgili bilgi oturumuna buradan bakabilirsin.

Kondom yırtılmasına karşı çeşitli önlemler alınabilir. Dilersen Cinsel Yolla Aktarılan Enfeksiyonlar ve Kondom bilgi oturumuna bakabilir, doğru ve güvenilir kondom kullanım adımları konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Böylece kondom yırtılması ihtimalini azaltabilirsin. Ancak alkol veya benzeri maddeler penis temizliği için kullanılmamalıdır. Penis derisi hassas olduğu için bu gibi maddeler penis yapısına zarar verebilir veya tahriş edebilir.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp