Soru :

Merhabalar partnerim ile birlikte birbirimize mastürbasyon yapıyorduk ve ben boşaldım sağ elim ile temizledim sonrasında ise ikinciyi yapmaya kadar verdik ve aradan 10 dk falan geçmişti ben yanlışlıkla sağ elimi temas ettirdim hamile olma olasılığı var mıdır

Cevap :

Merhaba,

Gebeliğin oluşumu için en temelinde sperm hücrelerinin yumurta hücreleri ile karşılaşması gerekiyor. Yani boşalma olmasa da vajinal cinsel ilişkide penetrasyon olması ya da cinsel ilişkide meni sıvısının vajinaya boşalmış olması ve rahme ilerleyebilmesi gerekiyor. Meni sıvısının el ile teması, yalanması gibi durumlarda gebelik ihtimalinden söz edemeyiz. Bahsetmiş olduğun mastürbasyon sonrasındaki temas da gebeliği mümkün kılmaz.

Ek olarak, kişi kendini hazır hissetmediğinde gebelik ihtimalinden endişe etmesi de oldukça doğaldır. Ancak burada önemli olan gebeliğin nasıl oluşabileceğini ve etkili gebeliği önleyici yöntemleri bilmek ve kullanacağın sana uygun yönteme karar vermektir. Bu deneyimlenen cinselliğin daha haz verici olmasına sebep olabilir. Dilersen bu konuda daha fazla bilgi için, gebeliğin oluşumunu da içine alan İstenmeyen ve/veya Riskli Gebeliklerin Önlenmesi başlıklı eğitim modülüne buradan bakabilirsin.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp