Soru :

Ben küçük yaşta yanlışlıkla izlediğim bir cinsel içerikli vidyodan sonra vajinama saçma sapan ne bulsam bastırmaya başladım biraz bastırdıktan sonra çok rahatlıyodum o yüzden bu tür videolar izleyip bu haraketi yapıyorum bu neden oluyor ve nasıl kurtulabilirim bundan yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap :

Merhaba,

Mastürbasyon deneyimleri çeşitlidir. Mastürbasyon, cinsel zevk için kişinin kendini uyarması anlamına gelir. Bedenini tanımanın ve cinsel olarak nelerden zevk aldığını anlamana yardımcı olabilir. Aynı zamanda mastürbasyon stresi azaltmak için iyi bir yöntem olabilir. Mastürbasyon güvenli ve zevkli olmasının yanı sıra, başkalarının seni nasıl memnun edebileceklerini bilmelerini sağlamak için kendini nasıl memnun edeceğini bilmene yardımcı olur. Bedenini ve seni cinsel olarak iyi hissettiren şeyleri tanımanın harika bir yolu olabilir. Aynı zamanda zihinsel ve duygusal sağlığın için de faydalı olabilir.

Kişiler istedikleri sıklıkta ve yöntemle mastürbasyon yapabilirler. Bazı insanlar hiç mastürbasyon yapmaz veya istemez. Bu da mastürbasyon yapmak kadar normaldir. Her iki durumda da utanılacak bir şey yok. Mastürbasyon kişiye özel bir alan olduğu için pek konuşulmasa bile, her cinsiyetten veya yaştan kişilerin mastürbasyon yapması yaygındır.

İnsanlar farklı nedenlerle mastürbasyon yaparlar – rahatlamalarına yardımcı olur, bedenlerini daha iyi anlamak isterler, cinsel gerilimi serbest bırakmak isterler. Ama çoğu insan iyi hissettirdiği için mastürbasyon yapar. İstersen Bedenim eğitimini buradan detaylı inceleyebilirsin. 

Yaşadığın deneyim sana rahatsızlık vermesi, düzenli olarak devam etmesi veya gündelik yaşamını veya ilişkilenmelerini etkilemesi durumunda bir sağlık uzmanına (jinekolog, ürolog, cinsel terapist) danışman en güvenilir ve sağlıklı sonuç olacaktır.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp