Soru :

Canım sürekli birileriyle cinsellik yaşamak istiyor ama cinselliğe başlayınca midem bulanıyor. Bu yüzden sadece 31 çekiyorum. Midemin bulanmaması için ne yapmam lazım

Cevap :

Merhaba,

Kişilerin bireysel, sosyal ve toplumsal süreçlerden etkilenmesi ve bunun sonucunda cinsellikte tiksinme deneyimliyor olması yaygın bir durumdur. Cinsellik yaşamaya başladığında midenin bulanmasının pek çok sebebi olabilir. Yaşadığın durum şununla ilişkilidir ya da doğrudan çözümü şudur diyemeyiz. 

Birçok nedene bağlı olarak gelişebilen cinsellikten tiksinme durumu özellikle kişilerin geçmişinde cinsel şiddet deneyiminin olması, cinsellikle ilgili baskı yaşaması veya cinsellikle ilgili yanlış bilinenler gibi durumlardan ve süreçlerden etkilenebilmektedir. Bu ihtimaller dışında da çeşitli deneyimlere bağlı olarak cinsellikten tiksinme durumları yaşanabilir. Çeşitli tedavi süreçleri olan bu durumun öncelikle bir cinsel terapist ile görüşülmesi ve uygun tanıya ve/veya uzman görüşüne göre tedavi süreci başlatılması önerilmektedir. Eğer içinde bulunduğun bu durum seni endişelendiriyor veya günlük yaşamını etkiliyor ise aşağıdaki bağlantı üzerinden sana uygun danışmanlığı seçebilir ve destek alabilirsin. 

CETAD’ın (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği)
Cinsel Terapist Listesi

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp