Soru :

cinsel ilişkiye girerken aşırı derecede boşalma sorunu yaşıyorum. sadece mastürbasyon yaparken boşalabiliyorum. bunun için ürolojiye gittim ama başından savarcasına konuşup yapabilecek bir şey yok dedi. yapılabilecek bir şey var mı?

Cevap :

Merhaba,

Doyumlu bir cinsellik için, kişinin kendi bedenini  tanıması önemlidir. Kişinin, cinsel haz noktalarını fark etmesi ve bunu cinsel partneriyle paylaşmaktan kaçınmaması dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Partner ve/veya partnerlerle yaşanan cinsellik deneyimlerinde kişilerin karşılıklı olarak duygu, düşünce ve beklentilerine saygı duymaları, bu konuda kendi isteklerini ve beklentilerini rahat bir şekilde ifade edebilmeleri gerekmektedir. Cinselliğe dair varsa yanlış inanışların partnerlerle konuşulması ve paylaşılarak aşılması önemli bir unsurdur. Cinsel deneyimde geribildirim de oldukça önemlidir. Partnerle kurulan açık iletişimde, ilişkideki haz ve doyum sağlayan davranış ve durumlarla ilgili partnerle karşılıklı konuşmak önemlidir.  Paylaşım ve kendini ifade etme, kişilerin en uygun cinsel davranışı keşfetmelerine yardımcı olacaktır. Hiç kimse hoşlanmadığı bir cinsel davranışı yaşamak ya da sürdürmek zorunda değildir.

Üroloji bölümüne ek olarak cinsellikle ilişkili yaşanan sorunların çözümlenmesi ve cinsel doyumun artması için bir cinsel terapistle ya da bu alanda uzman kişilerle görüşmek de bir seçenektir. İstediğin hizmeti alamadığın için yaklaşımı sana daha uygun farklı bir üroloji uzmanını da deneyebilirsin.

Güvenli cinsellik deneyimi konusunda daha fazla bilgi için “Güvenli Cinsellik ve Onay” oturumuna bakabilirsin.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp