Soru :

Erkek arkadaşıma oral seks yapmak istiyorum fakat nasıl davranmam gerektiği konusunda biraz çekiniyorum. Oral seks esnasında meni veya sperm yutma durumunda bu herhangi bir gebeliğe yol açar mı veya bana bir zararı var mıdır?

Cevap :

Merhaba,

Oral seks sırasında meni veya sperm yutmanın gebeliğe yol açma olasılığı yoktur. Aslında, öpüşmek, dokunmak, oral seks yapmak gibi aktivitelerle gebelik oluşmaz. Gebeliğin oluşumu için sperm hücrelerinin vajinayla doğrudan temas etmesi gerekir. Gebeliğin oluşumu ve istenmeyen gebeliklerin önlenmesi konusunda detaylı bilgiye ilgili bilgi oturumuzdan erişebilirsin. 

Ancak oral seks, gebelik oluşumuna yol açmasa da çeşitli enfeksiyonlar açısından risk oluşturabilmektedir. Bu enfeksiyonlar cinsel yolla aktarılan enfeksiyonların yanı sıra, ağız ve boğaz enfeksiyonlarına da neden olabilmektedir. Cinsel yolla aktarılan enfeksiyonlar konusunda buradan daha detaylı bilgiye erişebilirsin.

Cinselliği deneyimlemeden önce cinsellikle ilgili çeşitli konularda bilgi edinmek, deneyimlenen cinselliği daha zevkli yaşanmasına neden olabilir. Eğer cinselliği ilk kez deneyimleyeceksen, daha önce yayınladığımız ilk cinsellik blog serimize de göz atabilirsin.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp