Soru :

erkek arkadaşımla ikinci kere anal ilişkiye girdim ilkinde acı dışında hiçbir şey olmadı ikincisinde ilkine göre çok zorlamamasına rağmen çok daha fazla acı ve eve gelince fark ettim kanama oldu kanama çok fazla oldu ne yapmam gerekiyor bu durum normal mi

Cevap :

Merhaba,

Anal cinsellik vajinal cinsellikten farklı olarak ıslanma özelliği olmadığı için yeterince kayganlık sağlanmadığında daha ağrılı ve acılı olabilir. Bu nedenle anal cinsellik deneyimlerinde kayganlaştırıcı kullanmak oldukça önemlidir. Kullanılan kondoma uygun kayganlaştırıcı kullanımı hem cinsel zevki artırmakta hem de olası cinsel yolla aktarılan enfeksiyon ihtimalini düşürmektedir. Bu nedenle eğer anal cinselliği yeniden deneyimlemek istersen, kayganlaştırıcı kullanmayı düşünebilirsin. 

Anal seks sonrası kanama tipik olarak endişe nedeni değildir. Birçok kişi, anal cinsellik sonrası ilgili dokuların hassas yapısı nedeniyle zaman zaman hafif lekelenme yaşar. Ancak daha ağır bir kanama yaşıyorsan, bu, ele alınması gereken bir duruma işareti olabilir. Bu nedenle birkaç damladan fazla açık pembe kan fark edersen veya iki günden fazla süren bir rahatsızlık yaşarsan bir sağlık uzmanına görünmek önemli olabilir.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp