Soru :

Merhabalar öncelikle ben zamanında çok fazla seks yaptım ve şuanda bu yaptığım sekslerin eksikliğini yaşıyorum bunun içinde yeri geliyor 2 güne 1 yeri geliyor günlük mastürbasyon yapıyorum bir yandan yapmak istemiyorum bir yandan seks boşluğunu doldurmak için yapıp rahatlamak istiyorum bazende istemsizce kendi isteğim dışında yapıyorum neden böyle oluyor

Cevap :

Merhaba,

Mastürbasyon, cinsel zevk için kişinin kendini uyarması anlamına gelir. Bedenini tanımanın ve cinsel olarak nelerden zevk aldığını anlamana yardımcı olabilir. Aynı zamanda mastürbasyon stresi azaltmak için iyi bir yöntem olabilir ve zihinsel ve duygusal sağlığın için de faydalı olabilir.

Kişiler istedikleri sıklıkta mastürbasyon yapabilirler. Bazı insanlar hiç mastürbasyon yapmaz veya istemez. Bu da mastürbasyon yapmak kadar normaldir. Her iki durumda da utanılacak veya endişelenecek bir durum yoktur. Mastürbasyon kişiye özel bir alan olduğu için pek konuşulmasa bile, her cinsiyetten veya yaştan kişilerin mastürbasyon yapması yaygındır.

İnsanlar farklı nedenlerle mastürbasyon yaparlar – rahatlamalarına yardımcı olur, bedenlerini daha iyi anlamak isterler, cinsel gerilimi serbest bırakmak isterler. Ama çoğu insan iyi hissettirdiği için mastürbasyon yapar.

Bazı insanlar sık sık – her gün, hatta günde bir kereden fazla – mastürbasyon yapar. Bazı insanlar haftada bir, birkaç haftada bir veya arada bir mastürbasyon yapar. Bazı insanlar asla mastürbasyon yapmaz ve bu da sorun değil. Bunların hepsi son derece normaldir.

Mastürbasyon ancak kişinin, sorumluluklarının veya sosyal hayatının önüne geçerse “fazla” olabilir. Sorunda da belirttiğin gibi istemsizce yaptığın mastürbasyonlar eğer senin için bir sorun yaratıyorsa, bir danışman veya cinsel terapistle görüşmen iyi olabilir.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp