Soru :

erken boşalma sorunum var dokunur dokulmaz boşalıyorum bu yüzden cinsellik yaşayamıyorum psikiyatriye gittim ilaç verdi ama bi işe yaramadı başka yöntem var mı

Cevap :

Merhaba,

Erken boşalma, cinsel birleşme öncesi ya da hemen sonrasında, sınırlı bir cinsel uyarıyla kişinin istemi olmaksızın boşalması ve bu olayın kişide belirgin bir sıkıntıya yol açması durumu olarak tanımlanmaktadır. Erken boşalma çok yaygın bir durum olarak birçok kişi tarafından hayatının belirli bir döneminde deneyimlenebilmektedir.

Erken boşalma durumu birçok etkene bağlı olarak görülebilmektedir. Bu nedenle tedavi yöntemleri de çeşitlenebilmektedir. Erken boşalma için yaygın tedavi seçenekleri arasında davranışsal teknikler, ilaçlar ve danışmanlıklar yer almaktadır. Bazen kişiler için işe yarayan tedaviyi veya tedavi kombinasyonunu bulmak zaman alabilmektedir. Davranışsal tedavi artı ilaç tedavisi en etkili tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Bu nedenle de dilersen, sadece ilaçla değil, ilaç ile beraber bir cinsel terapist ile düzenli görüşmeyi de değerlendirebilirsin. Yaşadığın bölgede sana uygun cinsel terapist bulmak için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsin.

CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği), Cinsel Terapistler Listesi:
https://www.cetad.org.tr/cetad-terapist-listesi

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp