Soru :

Kızlık zarl nerden anlaya bilirim patlak olduğunu ve biraz da yırtılma.var ve anal seks yaparken kanama oldu biraz zevk suyunda ne demek bu

Cevap :

Merhaba,

Vajinal zarın (kızlık zarı) yapısı kişiden kişiye değişebilir ve hatta bazı bedenlerde vajinal zar bulunmaz. Vajinal zar, vajinal açıklığı kısmen örten, şekli ve yapısı kişiden kişiye değişiklik gösteren, ince, içinde damarlanması olan esnek bir dokudur. Sosyal ve kültürel boyutu toplumlara göre farklılık göstermekle birlikte, aslında anatomik ve fizyolojik olarak vajinal zarın bilinen bir işlevi yoktur. Bunun yanı sıra, her bedende vajinal zar bulunmayabilir. Bu sebeple doğrudan vajinal zarı kontrol edilebileceğimiz bir yöntemden söz edemiyoruz. Eğer vajina girişinde yırtılma olduğunu düşünüyorsan mutlaka bir sağlık uzmanına başvurman gerekir.

Anal seks; penisle sadece anal penetrasyonu değil, anüsteki bir parmağı, seks oyuncaklarını veya dili de kapsayan geniş bir cinsel pratiktir. Anüs yapısının ıslanma özelliği olmadığı için anal sekslerde (kondomla veya kondomsuz) kayganlaştırıcı kullanmak olası riskleri azaltır, bununla beraber acıyı da azaltabileceği için cinselliği daha zevkli hale getirebilir.

Ek olarak, cinsellik sonrası kanama yeterince kayganlığın olmaması, zorlama vb. sebeplerle olabilmektedir. Bazı durumlarda anal seks sırasında hafif kanama olabilir. Kanama durumunda eğer hafif kan damlasından daha fazlasını fark edersen veya iki günden uzun süren rahatsızlık yaşarsan, bir sağlık uzmanına başvurman iyi olabilir.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp