Soru :

Merhaba hocam sürekli masturbasyon yapıyorum ama boşaldiktan sonra ucu agri yapıyor ne yapmalıyım ? Sürekli bosalmiyorum oynamayı bana iyi geliyor.

Cevap :

Merhaba,

Öncelikle bahsettiğin ağrı hissi birçok nedene bağlı olarak deneyimlenebilmektedir. Mastürbasyon sıklığından bağımsız olarak, yöntemi ile veya herhangi bir sağlık durumu ile de alakalı olabilmektedir. 

Zaman zaman “üretrit” adı verilen üretrada (penisin ucunda idrarın çıktığı delik) tahriş veya iltihaplanma yaşanabilir.  Bu durum bazen mastürbasyon, cinsel aktivite sırasında veya hemen sonrasında ya da bir virüs veya bakterinin neden olduğu bir enfeksiyonun sonucu olarak ortaya çıkabilir. Yaygın olarak, sabun veya şampuan gibi kimyasallar, özellikle duş alırken veya banyo yaparken mastürbasyon yapılıyorsa, bu durum üretrada ağrıya/tahrişe neden olabilmektedir. 

Bunlara ek olarak eğer ağrı ve kızarıklık varsa bu durum sert yapılan mastürbasyonun (veya cinsellik) bir sonucu da olabilmektedir. Bu peniste sürtünmeye, yanmaya ve kızarıklığa neden olabilir. Eğer peniste ağrı ile beraber kızarıklık da söz konusu ise bu aynı zamanda cinsel yolla aktarılan enfeksiyon (CYAE) belirtisi de olabilmektedir.

Eğer bahsettiğin ağrı hissi her mastürbasyon sonrası deneyimlediğin ve  geçmeyen bir ağrı ise, bir sağlık uzmanınıza (üroloji) danışman senin için faydalı olabilir.

Son olarak, mastürbasyonla ilgili blog yazımızı buradan okuyabilir ve daha önce mastürbasyonla ilgili sorulan soruları da “Sorulan Sorular” bölümünden detaylı inceleyebilirsin.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp