Soru :

Merhabalar ben çok fazla bir şekilde kadın gördüğümde sertleşiyordum daha önce hiçbir zaman ilişkiye girmedim bir sevgilim oldu onunla ilişkiye girdim fazla heyecanlı bir şekilde erken boşaldım çok fazla uzun sürmedi ayrıyeten şimdi herhangi biri çıplak dahi olsa sertleşmiyorum ama kız arkadaşımla konuşurken dahi sertleşebiliyorum bu bir sorun mudur ?

Cevap :

Merhaba,

İlk veya kaçıncı olduğundan bağımsız olarak kişiler cinsellikle çok uyarılma sonucunda erken boşalabilir. Özellikle ilk cinsellik deneyimlerinde bu durum oldukça yaygın bir durum olmakla beraber endişe konusu değildir. Ancak deneyimlediğin cinselliklerde devam eden bi durum olursa ve seni ve ilişkilerini etkiliyorsa, o durumda bir cinsel terapistle görüşmeyi düşünebilirsin.

Buna ek olarak, kişilerin partnerlerine karşı hissettikleri duygusal çekim ve cinsel çekim arasına çeşitli farklılıklar söz konusu olabilir. Duygusal çekim bizim duygusal olarak kimlerden hoşlandığımızı tanımlarken, cinsel çekim ise cinsel olarak kimlerden hoşlandığımızla ilgilidir. Duygusal ve cinsel çekimi aynı kişilere ve cinsiyet kimliklerine yönelik hissedilebileceği gibi, birbirinden farklı da olabilmektedir. Birçok insan duygusal çekim hissettiğinde, sadece bu çekim dahilinde cinselliği deneyimleyebilmektedir. Dolayısıyla bu tür ilişkiler çeşitli ve zengindir. Senin de bahsetmiş olduğun gibi partnerine, yani duygusal çekim hissetiğin kişiye yönelik sadece cinsel çekim hissediyor olma durumu da bu doğrultuda gayet doğaldır.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp