Soru :

sabunla yaptığım matürbasyondan sonra penisim yanmaya basladı ne yapmalıyım

Cevap :

Merhaba, 

Mastürbasyon yaparken sabun kullanımı her ne kadar yaygın olsa da maalesef ki, doğru bir yöntem değildir. Bazı sabunlar, cildi tahriş edebilir veya kuruluğa neden olabilir. Bu nedenle, hassas ciltlerde veya daha duyarlı olan kişilerde tahrişe  olma olasılığı yüksektir. Sabun ile mastürbasyon sonrasında yanma hissi ve benzeri durumları hissetmek ise olağandır.

Sabun, cildi temizlemek için tasarlanmıştır ve genital bölgenin doğal dengesini bozabilir. Bu nedenle mastürbasyon için kayganlaştırıcı kullanmak daha iyi bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra, bazı sabunlar veya temizlik ürünleri alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ciltte kızarıklık, kaşıntı, yanma gibi belirtiler ortaya çıkabilir. 

Bunun yanı sıra, zaman zaman “üretrit” adı verilen üretrada (penisin ucunda idrarın çıktığı delik) tahriş veya iltihaplanma yaşanabilir.  Bu durum bazen mastürbasyon, cinsel aktivite sırasında veya hemen sonrasında ya da bir virüs veya bakterinin neden olduğu bir enfeksiyonun sonucu olarak ortaya çıkabilir. Eğer yanma durumu devam ederse bir sağlık uzmanına danışmak faydalı olacaktır.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp