Soru :

Sürekli cinsellik düşünmemin nedeni nedir? Ve asıl sorum büyük tuvaletimi yaptigim sirada pemisten meni gelmesi bunun sebebi nedir çok korkuyorum

Cevap :

Merhaba,

Cinsellik yaşamımızın doğal bir parçası ve cinselliği düşünüyor olmak gayet doğaldır. Bazı dönemler, bir çok faktörün etkisiyle kişiler cinsellik konusunda daha yoğun düşüncelere sahip olabilir. Sürekli cinselliğin düşünmek, eğer seni günlük yaşamından alıkoymuyor veya ilişkilerini etkilemiyorsa bu gayet doğal bir durum olabilir. Ancak, sürekli cinselliği düşünme durumu seni rahatsız hissettiriyor ve günlük yaşamını etkiliyorsa, bir cinsel terapistle görüşmek iyi olabilir.

Bir diğer soruna değinecek olursak, meninin genellikle sadece cinsellik veya mastürbasyon sırasında ortaya çıkması düşünülse de bazen meni, kişi cinsel olarak uyarılmadan da gelebilir. Bu durum, meni sızıntısı olarak da ifade edilmektedir. Meni sızıntısına neden olabilecek birçok durum vardır. Bunlardan bazıları tedavi gerektirirken, bazıları da herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmeyebilir. Ancak meni sızıntısı yaşandığı ve bu durum devam ettiği bir durumda, meni sızıntısı veya üreme sistemiyle ilgili diğer endişelerini mutlaka bir sağlık uzmanına (üroloji uzmanı) danışmak oldukça önemlidir.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp