Soru :

Güvendiğim bi ilişki kurdum 2 aydır.İlk cinsel deneyimimi yaşayabileceğimi düşünüyorum.İlki yaşarken dikkat etmem gereken en önemli şey nedir?

Cevap :

Merhaba,

Cinsel ilişkide rahat hissetmek, partner(ler)e güvenmek ve partner(ler)le iletişim kurabilmek önemlidir. Cinsellikte onay önemli bir kavramdır. Dahil olan herkesin her zaman onay göstermesi önemlidir – hiç kimse kendini rahat hissetmediği veya yapmak istemediği bir şeyi yapmak zorunda hissetmemelidir. Bir şeye onayının olması, başka bir şeye onayın olduğu anlamına gelmez ve devam etmek istemiyorsan, herhangi bir noktada hayır diyebilir veya durabilirsin. Bunlar tamamen doğaldır. Güvenli Cinsellik ve Onay konusunda daha fazla bilgi almak için ilgili eğitim modülüne buradan ulaşabilirsin. Ne yapmak istediğini, sınırlarının neler olduğunu, endişelendiğin şeyleri, güvenli cinsellik yaşayadığından nasıl emin olacağını ve tartışmak istediğin diğer her şey partnerinle konuşabilirsin. İletişim, onaya dayalı ve keyifli seksin anahtarıdır.

Beraber olduğun kişinin ya da başkalarının baskısı altında olmadan ve heyecanla cinselliği bir başkasıyla deneyimlemek istediğini hissettiğinde buna hazır olduğunu anlayabilirsin. Fiziksel ve cinsel anlamda hazır olmak kendini hazır hissetmen, sana doğru gelen bir insanın varlığı ve uygun koşulların (güvenli bir mekanda olmak, korunma, vs.) birleşmesi ile olabilir.

Ayrıca; ilk cinsel ilişki deneyimi öncesi Bedenim oturumunu da inceleyebilirsin.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp