Soru :

Hala tahrik oluyorum. Yani sürekli mesturbasyon yapasim geliyor. Bu durumdan çok rahatsızım. Din açısından da uygun değil. Yaptıktan sonra kendimi çok kötü hissediyorum. Günüm çok kötü geçiyor.

Cevap :

Merhaba,

Mastürbasyon, cinsel zevk için kişinin kendini uyarması anlamına gelir. Bedenini tanımanın ve cinsel olarak nelerden zevk aldığını anlamana yardımcı olabilir. Aynı zamanda mastürbasyon stresi azaltmak için iyi bir yöntem olabilir. Mastürbasyon güvenli ve zevkli olmasının yanı sıra, başkalarının seni nasıl memnun edebileceklerini bilmelerini sağlamak için kendini nasıl memnun edeceğini bilmene yardımcı olur. Bedenini ve seni cinsel olarak iyi hissettiren şeyleri tanımanın harika bir yolu olabilir. Aynı zamanda zihinsel ve duygusal sağlığın için de faydalı olabilir.

Kişiler istedikleri sıklıkta mastürbasyon yapabilirler. Bazı insanlar hiç mastürbasyon yapmaz veya istemez. Bu da mastürbasyon yapmak kadar normaldir. Her iki durumda da utanılacak bir şey yok. Mastürbasyon kişiye özel bir alan olduğu için pek konuşulmasa bile, her cinsiyetten veya yaştan kişilerin mastürbasyon yapması yaygındır.

İnsanlar farklı nedenlerle mastürbasyon yaparlar – rahatlamalarına yardımcı olur, bedenlerini daha iyi anlamak isterler, cinsel gerilimi serbest bırakmak isterler. Ama çoğu insan iyi hissettirdiği için mastürbasyon yapar. Ancak mastürbasyon yapmak seni rahatsız ediyorsa ve kişisel değerlerinle örtüşmüyorsa mastürbasyon yapmamayı da seçebilirsin. Mastürbasyon sıklığın, kişisel görüşlerin ve rahatsızlık hissine dair bir uzmanla görüşebilir ya da kendi kendine mastürbasyon davranışını istediğin düzeyde yaşamak için çeşitli okumalarla destekleyerek çalışmalar yapabilirsin.

İstersen güncel olarak olarak paylaştığımız Mastürbasyon Deneyimleri Çeşitli’dir blog yazımızı buradan okuyabilir ve merak ettiğin birçok soruya cevap bulabilirsin.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp