Soru :

Merhabalar. 1 sene önce ilk defa bir cinsel ilişkiye girdim fakat kızlık zarımdan kan gelmedi onun dışında tam anlamıyla cinsellik olmadı karşı tarafın penisi içime tam olarak girmedi ne kadar zorlarsa zorlasın bi türlü olmadı ve hic kanamada olmadı kızlık zarım şuanda yırtılmışmıdır bilmiyorum bunu test olmadan öğrenebilir miyim dediğim gibi tam içime giremedi ve kanamada gelmedi

Cevap :

Merhaba,

İlk cinsellik deneyiminde kanamanın olması kadar olmaması da doğaldır. Genellikle ilk cinsellikte kanamaya vajinal zarın (kızlık zar) gerilmesi veya yırtılması neden olabiliyor. Vajinal zar (kızlık zarı), vajinal açıklığı kısmen örten, şekli ve yapısı kişiden kişiye değişiklik gösteren, ince, içinde damarlanması olan esnek bir dokudur. Herkesin vajinal zarı farklıdır ve vajinal zarların kalınlığı, derinliği kişiden kişiye değişebilir. Ayrıca her bedende vajinal zar (kızlık zarı) bulunmayabilir. 

Literatürde vajinal zar muayenesi ile ilgili çeşitli tartışmalar mevcuttur. Herkeste farklılık gösteren, kimi bedenlerde yer almayan bir yapı olduğu için kesin olarak muayenesinden bahsedilememektedir. Eğer vücudunda herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsan ve cinsellik deneyiminde güvende ve iyi hissediyorsan; ilk cinsel ilişkinde kanama olmaması da olması kadar olağandır. 

Bedenle ilgili konularda daha fazla bilgi için Bedenim eğitimine bakabilirsin.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp