Soru :

Partnerimin penisinde su toplamış da soradan izi kalmış gibi beyaz soyulan şeyler oluyor bu ne anlama geliyor doktora gidip göster diyorum gitmiyor ne yapmalıyım?

Cevap :

Merhaba,

Bahsettiğin durumun doğrudan ne olduğunu söylemek imkansız olsa da, bir sağlık durumu ile ilişkili olabileceği için en güvenilir yöntem bir sağlık uzmanına (cildiye ya da üroloji uzmanı) başvurmaktır. 

Birçok kişi, birçok nedene bağlı olarak yaşadığı sağlık sorunları için sağlık uzmanına başvurmaktan çekinebilir ya da gitmemeyi seçebilir. Öncelikle sağlık uzmanına başvurmak kişinin kararıdır. Ancak burada önemli bir nokta; sağlık hizmeti almayı ertelemenin kişi için çeşitli olumsuz sonuçları olabileceğidir. Bu sebeple bedenimizle ilgili fark ettiğimiz olağanın dışındaki durumlar için sağlık hizmetine başvurmak önemlidir. Kişinin özgür ve sorumlu bir şekilde sağlık hizmeti alma kararını verebilmesi, olası sonuçlarla ilgili bilgi sahibi olması ile doğrudan ilişkilidir. 

Bu noktada, güvenilir bilgiye ve hizmetlere erişim konusunda partnerin çizdiği sınırlarda destek olmak önemli olabilir. Dolayısıyla bu konuda partnerinle karşılıklı olarak inşa ettiğiniz ilişki sınırları içerisinde, eşit bir şekilde düşüncelerini, duygularını herhangi bir baskı mekanizması olmadan ifade etmek ve desteklemek bir seçenek olabilir.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp