Soru :

sürekli erekte oluyorum olup olmadık yerlerde en ufak etkileşimde bile oluyo bile sizce ilişkiye başladığımda erken boşalma yaşar mıyım?

Cevap :

Merhaba,

Rastgele ereksiyon, cinsel uyarı olmadan meydana gelen bir ereksiyon durumunu tanımlamak için kullanılan terimdir. Penisi olan kişilerde, zaman zaman herhangi bir uyarılma olmadan  ereksiyon yaşanması doğal bir durumdur. Rastgele ereksiyon çoğunlukla gençlerde deneyimlenen bir durum olsa da, yetişkinlerde de zaman zaman görülebilir. Özellikle sabahları meydana gelen rastgele ereksiyonlar (), yaştan bağımsız olarak birçok kişinin deneyimlediği, olağan bir durumdur. Ara sıra rastgele ereksiyon olması veya ereksiyonu sürdürmekte sorun yaşanması endişe nedeni değildir. Ancak, ereksiyon sıklığında veya ereksiyon ile ilişkili durumlarda  çok fazla değişiklik fark edersen, bu erektil disfonksiyon ( ereksiyon işlev bozukluğu) veya altta yatan başka bir tıbbi durumun işareti olabilir. 

Eğer,  bahsettiğin durum; ereksiyon sıklığında ani ve sık sık yaşanan bir değişikliği, tanımlıyorsa, bununla beraber, ereksiyon sırasında, öncesinde veya sonrasında peniste herhangi bir ağrı hissi yaşıyorsan bir sağlık uzmanına (üroloji) danışmak faydalı olabilir. Eğer ereksiyon 4 saatten fazla sürerse, derhal bir acil servise gidilmesi önerilmektedir. 

Erken boşalma; cinsel birleşmenin öncesinde ya da hemen sonrasında, sınırlı bir cinsel uyarıyla kişinin istemi olmaksızın boşalması ve bu olayın kişide belirgin bir sıkıntıya yol açması veya boşalmanın partnerlerin isteğinden önce gerçekleşmesi durumu olarak tanımlanır. Bu durum, bahsettiğin rastgele ereksiyon ile ilişkili değildir.

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp