Partnerimin bazı zamanlarda beraberlik yaşanırken penisi sertliğini kaybediyor. Bu durum aramızda bazen tartışmaya neden oluyor. Partnerim 5 dakikada boşalıyor ikincisini deniyoruz bu sefer ilkinde olduğu kadar heyecanlı ve şehvetli olmuyor sanki bunu bir görevmiş gibi yapıyor.

Merhaba, Partnerler arası cinsellik birçok dinamikten etkilenmekte ve bu doğrultuda partnerlerin cinsellikle ilgili tutum ve davranışları ile cinsel istek ve çekimleri de farklı olabilmektedir. Burada önemli olan partnerle güvenli iletişimin sağlanabilmesidir. Partner ve/veya partnerlerle yaşanan cinsellik deneyimlerinde kişilerin karşılıklı olarak birbirinin duygu, düşünce ve beklentilerine saygı duymaları, bu konuda kendi isteklerini ve beklentilerini herhangi bir […]

İlk Cinsellik: Hazır mıyım?

Her gün milyonlarca kişi cinselliği deneyimlemesine rağmen, cinsellikle ilgili nasıl konuşacağımızı, konuşmaya nereden başlayacağımızı bazen bilemiyoruz. Özellikle birçok toplumda cinselliğin tabulaştırılması, cinselliği konuşmayı daha da zorlaştırabiliyor. Ancak araştırmalardan da biliyoruz ki; cinselliği açık ve güvenli bir şekilde konuşmak, cinselliği daha iyi deneyimlememize ve dolayısıyla iyilik halimizin olumlu etkilenmesine olanak sağlar.

Güvenli Cinsellik Nedir?

Yaşam süresince sağlıklı ve mutlu ilişkilenmeler kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan önemli konulardandır. Bu iyilik hali kişilerin yaşamın her alanında kendinin ve partner(ler)inin güvenliklerini sağlayabilmesi ve sürdürebilmesi temeline bağlıdır.