Soru :

Bir kadınla ilişkiye girdiğimde tahmin etmediğim farklı gelicek şeyler neler olucak

Cevap :

Merhaba,

İlk olmasından veya kaçıncı olduğundan bağımsız olarak, cinselliği deneyimlemenin doğru ya da yanlış bir yolu olmadığını hatırlamak önemlidir. İyi bir cinsellik; mükemmel tekniğe sahip olmaktan veya belirli şeyler yapmaktan çok, partner/lerle rahat hissetmek, karşılıklı güvenmek ve iletişim kurabilmekle ilgilidir.

Cinsellik gerçekten çok eğlenebileceğin ve keyif alabileceğin bir şey olabilir, ancak bunu ilk kez (ve her seferinde) yapmaya karar verdiğinde bunun için hazır hissetmek önemlidir.

“Hazır olmak”: cinselliği denemeden önce hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak hazır olmak ve bunu istemeye karar vermek anlamına gelir. Zamanından bağımsız olarak, önemli olan tek şey onu istemen, rahat olman ve dürüstçe bunu yapmayı kabul etmen veya etmemendir. 

Ek olarak, cinsellikte onay önemli bir kavramdır. Dahil olan herkesin her zaman onay göstermesi önemlidir – hiç kimse kendini rahat hissetmediği veya yapmak istemediği bir şeyi yapmak zorunda hissetmemelidir. Bir davranışa/eyleme onayının olması, başka bir konuda onayın olduğu anlamına gelmez ve devam etmek istemiyorsan, herhangi bir noktada hayır diyebilir veya durabilirsin. Bunlar tamamen doğaldır. Güvenli Cinsellik ve Onay konusunda daha fazla bilgi almak için ilgili eğitim modülüne buradan ulaşabilirsin. 

Cinsellikte kişiler için neyin farklı gelebileceğine dair net cevaplar verebilmek oldukça zordur. Bu kişilerin cinsellikle ilgili var olan düşüncelerine bağlı olarak değişebilmektedir. Ancak daha önce ilk cinsellikle ilgili yazdığımız blog yazılarımızı aşağıdaki linklere tıklayarak okuyabilir, ilk cinsellik öncesi birçok konuda fikir sahibi olabilirsin;

Paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp